Ana sayfa Sinema Zaman Karmaşası Bir Film Önerisi: The Lake House

Zaman Karmaşası Bir Film Önerisi: The Lake House

120
0

The Lake House(Göl Evi), 2006 yapımı bir romantik/fantastik filmdir. Başrollerini ise Keanu Reeves ve Sandra Bullock paylaşıyor. Şimdi sizlerle biraz bu filmin konusunu inceleyelim.

Hikayemizin ana konusu olan işte bu göl evi ve önündeki posta kutusu! Başrolümüz Alex Wyler (Keanu Reeves), bu göl evine taşınıyor. Eve taşındığında kendisinden önce yaşayan bir kadının bıraktığı bir mektubu buluyor. Mektup içerisinde Kate Forster (Sandra Bullock), yeni taşındığını ve eğer postaları hala oraya gelirse doğru adrese gönderilmesini talep etmesini söylüyor. Buraya kadar her şey normal fakat bu evde Alex’ten önce kimse yaşamıyordu. Peki bu nasıl olabilir?

Evi, Alex’in kendisi gibi mimar olan babası tasarladı. Bu nedenle evde herhangi birinin yaşaması imkansız. Bu düşüncelerle boğuşurken, iki karakterimiz birden bir şeyi fark ediyor. Birisi 2004 yılından yazıyor, diğeri 2006 yılından! Önce birbirlerinin yalan söylediklerini düşünseler de zamanla birinin geçmişte diğerinin ise gelecekte yaşadığını idrak ediyorlar ve sürekli mektuplaşmaya başlıyorlar.

Bu göl evi oldukça gizemli. Yazılan mektubu postacılar götürmüyor, posta kutusu kendiliğinden iletiveriyor. Hal böyle olunca ikili posta kutularının başında beklemeye başlıyor.

Vee bir de Jack var! Kendisi dişi bir köpek ama yine de ismi Jack. Üstelik ana karakterlerimizin ikisi de Jack’in sahibi! Anlayacağız ortalık biraz karışık.

Gel zaman git zaman birbirlerine iyice bağlanan bu ikili, bir şekilde buluşmanın yollarını aramaya başlıyor. Geçmişte ve gelecekte. Peki bu mümkün olacak mı? Orasını da siz izleyin! (: Meraklıları için fragmanı bırakıyorum:

Film hakkındaki görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz! (:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here